Programa Tallers

Dissabte 5

Espai Aureli Gandul – Taula Alice

11.00-12.15h Munta i programa el robot Fantàstic! del Citilab

Jose García i Kike Montanye (Citilab)
Reserva el teu ticket

12.45-14.00h Munta i programa el robot Fantàstic! del Citilab

Jose García i Kike Montanye (Citilab)
Reserva el teu ticket

15.00-17.00h Abracadabra

Eixos Creativa
Reserva el teu ticket

17.00-18.00h Cómo la tecnología y la música pueden mejorar el rendimento del aprendizaje

Nicolás Gutierrez (TIDE – UPF)
Reserva el teu ticket

Espai Aureli Gandul – Taula Atlas

11.00-12.00h Combatent riscos a les xarxes socials. Algorismes i biaixos.

Judit Martinez (TIDE – UPF)
Reserva el teu ticket

12.00-14.00h Aprèn a fer música programant

Jose Luis Touron (Virolai)
Reserva el teu ticket

15.00-18.30h ClayTime

Gabriela Martinez Pinheiro (IAAC Alumni), Barbara Drozdek (IAAC Alumni)
Reserva el teu ticket

Espai Aureli Gandul – Taula Alba

11.00-11.30h Imprimiendo nanomateriales en 3D

Anna May i Andrés Gómez (CMAB-CSIC)
Reserva el teu ticket

12.30-13.00h Imprimiendo nanomateriales en 3D

Anna May i Andrés Gómez (CMAB-CSIC)
Reserva el teu ticket

13.00-14.00h Sentido de frecuencia del color

Fenix Binario (The Cyborg Foundation)
Reserva el teu ticket

15.00-17.00h Sentido geomagnético

Mo Benet (The Cyborg Foundation)
Reserva el teu ticket

17.00-18.30h Construeix l’Univers Peça a Peça

Sebastián Grinschpu, Pere Masjuan, Oscar Martínez (Institut de Física d’Altes Energies)
Reserva el teu ticket

Espai Àgora

11.00-13.00h Restarters Party

Ticket especial aquí.
Més informació: https://restartersbcn.info

13.00-14.00h Rover-004

Joan Ferres Forga
(No es necessita ticket)

15.00-18.30h Economía Circular para la solidaridad

Tapón solidario, Asociación Miradas que hablan
(No es necessita ticket)

Espai La Perversa

11.00-11.30h Lenin Camera Photo

La Perversa
(No es necessita ticket)

13.00-13.30h Lenin Camera Photo

La Perversa
(No es necessita ticket)

17.00-17.30h Lenin Camera Photo

La Perversa
(No es necessita ticket)

Espai Challenge – Sala Km 14

10:00-14:00h Challenge DOIT

Idea, diseña y fabrica herramientas educativas aplicando fabricación digital con biomateriales. Por Santi Fuentemilla y Xavi Dominguez (Fab Lab Barcelona)
Reserva el teu ticket

15:00-19:00h Challenge DOIT

Diumenge 6

Espai Aureli Gandul – Taula Alice

11.00-13.00h TTNlab

The Things Network Catalunya
Reserva el teu ticket

13.00-14.00h Prototyping Environmental Devices

Simon Gough (ThingsCamp)
Reserva el teu ticket

16.00-18.00h Reptes elementals: Una escape Room de la Taula Periòdica

Fina Guitart, Jordi Regalés (CESIRE)
Reserva el teu ticket

Espai Aureli Gandul – Taula Atlas

11.00-13.00h Hackeando la percepción

Judit Parés y Tatiana Afanador (The Cyborg Foundation)
Reserva el teu ticket

13.00-14.00h Taller de mantenimiento de móviles

William Ramirez (Andròmines)
Reserva el teu ticket

15.00-16.00h Cómo la tecnología y la música pueden mejorar el rendimento del aprendizaje

Nicolas Gutierrez (TIDE – UPF)
Reserva el teu ticket

16.00-17.30h Eduteams: Aprenentatge col·laboratiu

Carles Sierra (IIIA)
Reserva el teu ticket

17.30-18.30h Combatent riscos a les xarxes socials. Algorismes i biaixos

Judit Martinez (TIDE – UPF)
Reserva el teu ticket

Espai Aureli Gandul – Taula Alba

11.00-13.00h Aprèn a fer música programant

Jose Luis Touron (Virolai)
Reserva el teu ticket

13.00-14.00h Crea tu propio joystick utilizando elementos conductivos

Esteban Gimenez
Reserva el teu ticket

15.00-16.00h Winemakers Lab: Aprende a hacer tu propio vino

Miguel Figini (WineMakers Lab)
Reserva el teu ticket

16.00-18.00h Kontrol Freak

Jeppe Rasmussen (KontinuumLAB)
Reserva el teu ticket

Espai Àgora

11.00-13.00h Restarters Party

Ticket especial aquí
Més informació: https://restartersbcn.info

15.00-17.00h Waste valorisation, a gold mine in your trash

Salvador Fàbregas, Sergio Garcia, Julia Llorens, Adrià Moneo, Jorge Pascual, Judit Tremosa, Xabi Zabarte (Elisava)
Reserva el teu ticket

Espai La Perversa

11.00-11.30h Lenin Camera Photo

La Perversa
(No es necessita ticket)

13.00-13.30h Lenin Camera Photo

La Perversa
(No es necessita ticket)

17.00-17.30h Lenin Camera Photo

La Perversa
(No es necessita ticket)

Espai Challenge – Sala Km 14

10.30-18.30h ReFab Electronic Challenge by Transfolab

Ticket especial aquí